Libi: Shtatë të vrarë në një komision zgjedhor - Bota Sot
Libi: Shtatë të vrarë në një komision zgjedhor

Afrika

E enjte, 15 nëntor 2018

Libi: Shtatë të vrarë në një komision zgjedhor

Më: 2 maj 2018 Në ora: 12:31
Libi

Të paktën shtatë vetë u vranë në një sulm ndaj komisionit zgjedhor të Libisë në Tripoli, tha zëdhënësi i Komisionit, Calder Omar.

"Në incident, shtatë vetë u vranë - tre anëtarë të komisionit dhe katër oficerë të sigurisë," tha Omar, transmeton Reuters.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test