Haradinaj me pagë 2950 euro, por do të befasoheni se sa paguhet Rama, Zaev, Markovic dhe Brnabic - Bota Sot
Haradinaj me pagë 2950 euro, por do të befasoheni se sa paguhet Rama, Zaev, Markovic dhe Brnabic

Aktuale

E martë, 20 nëntor 2018

Haradinaj me pagë 2950 euro, por do të befasoheni se sa paguhet Rama, Zaev, Markovic dhe Brnabic

Nga: P.R Më: 13 qershor 2018 Në ora: 13:19
Grafiku

Gjatë ditës së Hënë, Gjykata Kushtetuese vendosi në të mirë të Ramush Haradinajt për rritjen e pagave.

Me të marr detyrën e tij, Haradinaj mori vendim që vetes të ia rris pagën. Ai vetës ia bëri pagën 2950 euro, shkruan “Bota sot”.

Por a e dini sa paguhen kryeministrat e rajonit?

Një statistikë e ka nxjerrë Lëvizja Vetëvendosje.

Sipas të dhënave të paraqitura nga VV, del se: Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka pagën 1700 euro, Zoran Zaev, kryeministër i Maqedonisë, ka pagën 1300 euro, Dusko Markovic, kryeministër i Malit të Zi, ka pagën 1130 euro, dhe Ana Brnabic, kryeministre e Serbisë, ka pagën 1000 euro.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test