Protestë për shkak të mungesës së ushqimit, tre të vdekur - Bota Sot
Protestë për shkak të mungesës së ushqimit, tre të vdekur

Amerika

E premte, 19 tetor 2018

Protestë për shkak të mungesës së ushqimit, tre të vdekur

Më: 12 janar 2018 Në ora: 16:54
Pamje nga protesta

Tre persona janë vrarë dhe 16 janë plagosur gjatë protestave dy ditore në Venezuelë që janë mbajtur për shkak të mungesës së ushqimit.

Kryetari i bashkisë së një qyteti në Merida ka thënë se në mesin e të vdekurve është edhe një 17 vjeçar gjatë demonstratave të mërkurën, derisa viktimat tjera janë vrarë duke pritur në rend për ushqim para një shitoreje.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test