Dije Saraqi, stilistja e "Javës së Modës" në Nju Jork - Bota Sot
Dije Saraqi, stilistja e "Javës së Modës" në Nju Jork

Amerika

E hënë, 22 tetor 2018

Dije Saraqi, stilistja e "Javës së Modës" në Nju Jork

Më: 1 tetor 2018 Në ora: 21:19
Dije Saraqi

Dije Saraqi, një stiliste nga Kosova erdhi në Shtetet e Bashkuara në vitin 2011 dhe që nga ajo kohë nuk është ndalur në suksesin e saj. Me durim, sakrificë dhe shumë punë ajo përfundoi shkollën dhe ndoqi pasionin e saj si stiliste në Nju Jork. Sot, Dija është një ndër artistet kryesore në grupin që përgatit modelet për “Javën e Modës”, ose Fashion Week, ngjarjen më të rëndësishme të industrisë së modës në Nju Jork.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test