Audi është duke punuar në rivalin e BMW 8 Series - Bota Sot
Audi është duke punuar në rivalin e BMW 8 Series

Auto

E enjte, 18 tetor 2018

Audi është duke punuar në rivalin e BMW 8 Series

Më: 4 janar 2018 Në ora: 06:22
Audi

March Lichte që është një nga drejtuesit  në kompaninë Audi, ka konfirmuar se janë duke punuar në rivalin e BMW 8 Series.

Pa treguar se cilin model do ta merr për bazë për ta ndërtuar këtë makinë, apo fuqinë që do ta ketë, është thënë shkurt se do të jetë shumë e gjerë.

“Më pëlqejnë kupetë me dy dyer, por janë shumë të ngushta. Do të ketë formën e njëjtë me to, por me komoditet shumë më të madh”, ka thënë Lichte.

Në anën tjetër, Audi pritet që deri më 2019 të lansojë gjeneratën e re të A6, si dhe modelet e reja Q8, A1 dhe Q3.

Është thënë se po punohet edhe në rivalin e Porsche Mission E, por nuk është dhënë asnjë konfirmim.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test