Sulm vetëvrasës në Afganistan, dhjetë të vrarë - Bota Sot
Sulm vetëvrasës në Afganistan, dhjetë të vrarë

Azia

E mërkurë, 26 shtator 2018

Sulm vetëvrasës në Afganistan, dhjetë të vrarë

Më: 1 korrik 2018 Në ora: 16:35
Ilustrim

Të paktën 10 vetë u vranë në një sulm në një sulm vetëvrasës me bombë në grupin sik dhe hindus në qytetin lindor të Afganistanit të Jalalabad, thanë zyrtarët sot.

Të paktën pesë persona u plagosën në sulmin vetëvrasës, tha shefi i policisë në provincën Nangarhar, njoftoi AP.

Aktualisht askush nuk e ka marrë përsipër këtë shpërthim dhe hetuesit po punojnë për të arritur në një përfundim.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test