Kimeti në stres - Bota Sot
Kimeti në stres

Basketboll

E enjte, 15 nëntor 2018

Kimeti në stres

Më: 31 maj 2018 Në ora: 17:19
Pamje nga një ndeshje

Përzgjedhësja e kombëtares U16 Femrat në basketboll, Kimete Haliti i ka ftuar në grumbullimin e parë të gjitha vajzat e lindura në vitin 2002 e më të reja.

Në grumbullim mund të marrin pjesë vajzat nga të gjitha klubet e qyteteve të Kosovës, por edhe nga jashtë vendi.

Grumbullimi i parë do të mbahet të shtunën me fillim nga ora 12:00 deri në 14:00 në palestrën e vogël të Pallatit të Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë.

Kosova U-16 do të garoj në Kampionatin Evropian U-16, Divizioni B që do të mbahet prej 16 deri më 25 gusht në Podgoricë të Malit të Zi.

Grupi C: Izraeli, Irlanda, Rumania, Zvicra, Luksemburgu, Kosova. Megjithatë, Kimeti është në stres sepse synon të përgatitë ekipin sa më mirë, që të dalë sa më faqe bardhë në rrafshin nëdrkombëtar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test