Kjo është gjendja e vëllezërve Rugova pas aksidentit tragjik! - Bota Sot
Kjo është gjendja e vëllezërve Rugova pas aksidentit tragjik!

Basketboll

E enjte, 15 nëntor 2018

Kjo është gjendja e vëllezërve Rugova pas aksidentit tragjik!

Më: 23 qershor 2018 Në ora: 09:47
Ilustrim

Në një aksident që ndodhi në orët e hershme të mëngjesit, mbeti i vdekur basketbollisti i Kosovës, Gazmend Sinani.

Përveç Sinanit, nga ky aksident lëndime kanë pësuar edhe lojtarët dhe anëtarë të tjerë të përfaqësueses së Kosovës, duke përfshirë vëllezrit, Granit e Fisnik Rugovën.

Kësisoj, nga Federata e Basketbollit të Kosovës kanë thënë se lojtarët e tjerë kanë pësuar lëndime porse janë jashtë rrezikut për jetë.

Ndryshe, pas vdekjes tragjike të Sinanit, ka reaguar edhe ish kreu i Federatës së Basketbollit, Erolld Belegu.

“Ah bre Gazi! Ngushellime familjes Sinani!”, ka shkruar Belegu në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test