Berisha: Përparësi e kemi terrenin dhe përkrahjen e ‘Plisave’ - Bota Sot
Berisha: Përparësi e kemi terrenin dhe përkrahjen e ‘Plisave’

Basketboll

E enjte, 18 tetor 2018

Berisha: Përparësi e kemi terrenin dhe përkrahjen e ‘Plisave’

Nga: Kemajl Goca Më: 19 shtator 2018 Në ora: 19:46
Berisha: Përparësi e kemi terrenin dhe përkrahjen e ‘Plisave’

Basketbollisti më i mirë shqiptar, Dardan Berisha, është më i mobilizuar se kurrë në fanellën e Z Mobile Prishtina dhe nesër (20.00, në Qendrën e Rinisë dhe të Sportit në Prishtinë) synojnë fitore kundër kampionit të Holandës, Donar Groningen, në ndeshjen e parë të kualifikimeve për Basketball Champions League. Basketbollistët e Z Mobile Prishtina janë të përgatitur në çdo aspekt për këtë ndeshje të madhe dhe secili prej tyre premton maksimumin.

Synimi i djelmoshave bardhekaltër është që me lojë të mirë të arrijnë te fitorja në takimin e parë dhe t’i gëzojnë tifozët e zjarrtë “Plisat’ dhe të gjithë qytetarët e Kosovës.  Dardan Berisha, alfa dhe omega e skuadrës më të trofeshme në vendin tonë, me qetësi e pret ballafaqimin me holandezët. Ai si përparësi e sheh terrenin vendas por edhe një publikë të mrekullueshëm që ka skuadra nga kryeqyteti si “Plisat”.  

“Bota sot”: Dardan, si e sheh Prishtinën ndaj Donar Groningenit, ku janë përparësitë?

Dardan Berisha: Definitivisht përparësia jonë në ndeshje e nesërme është terreni vendas dhe tifozët e zjarrtë që i kemi, si ‘Plisat’ po ashtu edhe krejt njerëzit që vijnë me na përkrah. Ka me qenë një ndeshje shumë e fortë sepse kundërshtari është i tillë dhe me shumë eksperiencë.

“Bota sot”: A besoni se Prishtina është më e fortë se vitet e kaluara?

Dardan Berisha: Prishtina është definitivisht më e fortë se vitin e kaluar, por problemi kryesor është komponimi. Nuk kemi pas shumë kohe mbas përfaqësueses me stërvit bashkë dhe dy përforcimet e fundit kanë ardhur para tre ditëve. Megjithatë 100 për qind do ta japim maksimumin para një atmosfere të zjarrtë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test