Putin: Kim fitoi raundin e fundit ndaj Perëndimit - Bota Sot
Putin: Kim fitoi raundin e fundit ndaj Perëndimit

Bota

E shtunë, 20 tetor 2018

Putin: Kim fitoi raundin e fundit ndaj Perëndimit

Më: 11 janar 2018 Në ora: 21:12
Vladimir Putin dhe Kim Jong Un

Presidenti rus, Vladimir Putin tha sot se udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un u tregua "i zgjuar dhe i pjekur" dhe fitoi raundin e fundit me Perëndimin, në programin e tij bërthamor dhe raketor.

"Unë mendoj se Kim Jong Un ka fituar këtë raund, ka përfunduar detyrën e tij strategjike, ka armë bërthamore, ka raketa që arrin deri në 13.000 kilometra dhe mund të arrijë çdo pikë në botë", tha Putin, raporton Reuters.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test