Kim lejon vajzat koreane të përformojnë në Olimpiadë - Bota Sot
Kim lejon vajzat koreane të përformojnë në Olimpiadë

Bota

E mërkurë, 17 tetor 2018

Kim lejon vajzat koreane të përformojnë në Olimpiadë

Nga: Bota Sot Më: 14 janar 2018 Në ora: 09:40
Grupi i vajzave është shumë popullor në Korenë e Veriut

Tirani i Koresë Veriore, Kim Jong-un, do të mbajë bisedime të me armikun e tij të Koresë Jugore, për lejimin e një grupi të vajzave për të luajtur në Olimpiadën Dimërore, raporton “Daily star”, përcjell “Bota sot”.

Kërkesa e çuditshme e shtetit sekret vjen pasi Kim Jong-un njoftoi se do të dërgonte atletë në lojërat e Koresë së Jugut.

Të dy Koretë do të mbajnë bisedime të nivelit të lartë për dërgimin e grupit pop Moranbong në lojrat Pyeongchang.

Banda kryen meloditë e muzikës pop dhe rock dhe më parë është krahasuar me Spice Girls.

Moranbong luan instrumente, si dhe këndon dhe përballet nga Hyon Song-ëol, një nga ish Kim.

Ajo do të jetë një nga katër delegatët e Koresë së Veriut, të cilët do të marrin pjesë në bisedimet në fshatin Panmunjom, të hënën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test