Bllokohen 1.5 milionë Euro në portin e Durrësit - Bota Sot
Bllokohen 1.5 milionë Euro në portin e Durrësit

Durrësi

E martë, 13 nëntor 2018

Bllokohen 1.5 milionë Euro në portin e Durrësit

Më: 24 qershor 2018 Në ora: 16:22
Ilustrim

Policia ka sekuestruar një sasi të madhe eurosh në Portin e Durrësit.

U sekuestruan 1.5 milionë Euro brenda një makine tip ‘Toyota' që kishte ardhur nga porti i Anconës në portin e Durrësit. 

Mësohet se eurot, të gjitha me prerje 100-eshe ishin fshehur në një makinë tip “Toyota Yaris” pa targa. Mjeti ishte nisur nga Belgjika dhe nuk kishte destinacion përfundimtar.

Kjo sasi e madhe me para dyshohet se vin nga aktivitet kriminal, prandaj dhe janë sekuestruar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test