Shkëlzen Gashi shpërthen me gola në Zvicër

Nga: Kemajl Goca Më: 21 gusht 2021 Në ora: 20:24

Ish futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë, Shkëlzen Gashi, me prejardhje nga Kosova, shpërthen me dy gola në Zvicër.

Gashi e ka ndihmuar me dy gola Aarau-n që të ngadhënjejë me rezultat 5:2 ndaj Lausanne Ouchy-n, në takimin e javës së 4-të të Challenge League (Liga e Dytë e Zvicrës).

Gashi ka shënuar në minutën e 24-të e 56-tën nga penalltia, golat tjerë i realizoi Spadanuda (35', 45' e 51'). Donat Rrudhani  asistoi në golin e minutës së 35-të dhe të 51-tën, që i realizoi Spadanuda.

Liridon Balaj në minutën e 58-të zëvendëson Rrudhanin.

Gashi u largua nga fusha në minutën e 86-të. Binjamin Hasani futet në lojë nga minuta e 70-të. Lavdrim Hajrullahu, Mersim Asllani, Mërgim Qarri  u paraqitën standardë për Lausannen.

Asllani u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 56-të dhe u zëvendësua në atë të 60-tën, ndërsa Qarri u largua nga fusha në minutën e 81-të. Alban Ajdini u fut në lojë në minutën e 60-të por pa sukses me Lausannen.

Për mysafirët shënuan Labeau (51') e Ali Mohamed (69'). Aarau renditet në vend të dytë me 9 pikë e Lausanne Ouchy është në të 4-tin me 7 sosh.