Nuk ka fitues në derbin më të madh të Kosovës

Nga: K.G. Më: 10 mars 2022 Në ora: 13:52
Pamje nga ndeshja Drita - Gjilani, foto FC Drita

Përballja mes Dritës dhe Gjilani, nuk soli fitues. Rivalët e një qytetit dhe të përbetuar, u ndanë baras (1:1), në ndeshjen e javës së 24-të të elitës së futbollit të Kosovës.

Drita dhe Gjilani përkundër orvatjeve deri në fund, nuk arritën më shumë se nga një pikë në garën për titullin e kampionit.

Në minutën e 20-të. Shend Kelmendi, me dinakërinë e tij shënoi për epërsinë e Gjilanit.

Në pjesën e dytë lojë e luftuar, ndërsa Drita barazon rezultatin në minutën e 53-të me golin e Ilir Blakçorit.

Drita renditet në vend të tretë me 42 pikë, Ballkani kryeson me 48 e Gjilani ka 47 pikë.