Xherdan Shaqiri është i shqetësuar!

Nga: K. Goca Më: 8 tetor 2023 Në ora: 13:33
Xherdan Shaqiri në mes

Pas dy fitoreve të fundit, Xherdan Shaqiri u desh të pranojë një tjetër humbje me ekipin Chicago Fire.

Nuk ka pikë as për Lionel Messin me ekipin Inter Miamit.

Futbollisti Xherdan Shaqiri padyshim se është i shqetësuar me ekipin e tij pas kësaj humbje!

“Dështim në luftë për play-off për Xherdan Shaqirin dhe Chicago Fire.

Pas dy fitoreve radhazi, ata pësuan humbje me rezultat 2:0 në shtëpi nga Charlotte.

Para ndeshjes së fundit të sezonit, Chicago është në vendin e 11-të në Konferencën Lindore, me 40 pikë, po aq sa edhe New York Red Bulls dhe DC United të renditur më lartë.

Montreali është në vendin e 8-të me 41 pikë. Charlotte është gjithashtu në vendin e 12-të, me 39 pikë dhe dy ndeshje të mbetura.

Chicago, jo vetëm që varet nga ajo që bëjnë konkurrentët në momentin e fundit të sezonit, përveç DC United, të gjithë kanë të paktën një lojë më shumë por duhet të fitojnë edhe ndeshjen e fundit (më 21 tetor jashtë kundër New York City). Edhe pse edhe një barazim teorikisht mund të mjaftonte.

Sidoqoftë, gjasat për play-off do të janë minimale.

Për superyllin Lionel Messi dhe Inter Miami, ëndrra për të marrë pjesë në play-off tashmë është shuar.

Gjatë rikthimit të kampionit të botës së fundmi të dëmtuar, Inter Miami humbi 0:1 kundër FC Cincinnati dhe kështu pësoi një nokaut të hershëm në garën për një biletë për në raundin final.

Messi, i cili humbi katër ndeshjet e fundit të ligës për shkak të një dëmtimi, nuk binte në sy pasi u zëvendësua në minutën e 55-të”, ka shkruar mes të tjera media zvicerane “Blick”.