Po ndodh çmenduria me Elseid Hysajn, nuk do ta besoni sa milion euro vlerësohet në merkato - Bota Sot
Po ndodh çmenduria me Elseid Hysajn, nuk do ta besoni sa milion euro vlerësohet në merkato

Futboll

E mërkurë, 17 tetor 2018

Po ndodh çmenduria me Elseid Hysajn, nuk do ta besoni sa milion euro vlerësohet në merkato

Më: 9 janar 2018 Në ora: 20:49
Elseid Hysajn

Qendra ndërkombëtare për studimet sportive ka publikuar ditën e sotme vlerat në merkato të futbollistëve kryesorë të Europës, dhe në listë janë 100 futbollistët me vlerën më të lartë.

Përsa i përket emrave shqiptarë, lojtari më me vlerë është Elseid Hysaj, i cili renditet në vendin e 60-të, dhe ka një vlerë tepër të lartë, prej 70.5 milionë eurosh.

Shkodrani me paraqitjet e mira, ka rritur vlerën e kartonit të tij, duke lënë pas edhe dy lojtarët me origjinë shqiptare të Arsenalit, Granit Xhaka i cili vlerësohet me 68 milionë euro, si dhe Shkodran Mustafin, që mban vendin e 70-të me 65.2 milionë euro.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test