Arrihet marrëveshja, ylli shqiptar i bashkohet Liverpoolit - Bota Sot
Arrihet marrëveshja, ylli shqiptar i bashkohet Liverpoolit

Futboll

E mërkurë, 24 tetor 2018

Arrihet marrëveshja, ylli shqiptar i bashkohet Liverpoolit

Më: 13 janar 2018 Në ora: 19:50
Tifozët e Liverpool

Mediat në Spanjë raportojnë se zgjedhja e Liverpulit për mbrojtjen është shqiptari i cili luan për kombëtaren e Danimarkës, Riza Durmishi.

24- vjecari i cili aktivizohet në radhët e Real Betisit në kampionatin spanjoll, ka tërhequr vëmendjen e gjigandit anglez me paraqitjet e tij të mira. “InformaBetis” raporton se shqiptari ka arritur marveshjen në parim me skuadrën e Liverpulit dhe pritet që ti bashkohet asaj gjatë verës.

Mbrojtësi i majtë ka zhvilluar 47 paraqitje me skuadrën spanjolle, që nga ardhja e tij në verën e vitit 2006, duke shënuar edhe dy gola. Riza Durmishi shikohet si zgjedhja më e mire nga ana e drejtusëve të klubit anglez, për mbulimin e krahut të majtë të mbrojtjes i cili pritet të mbetet bosh nga largimi i spanjollit Alberto Moreno.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test