Wengeri befasoi lojtarët me vendimin për largim - Bota Sot
Wengeri befasoi lojtarët me vendimin për largim

Futboll

E hënë, 22 tetor 2018

Wengeri befasoi lojtarët me vendimin për largim

Më: 20 prill 2018 Në ora: 14:00
Arsene Wenger

Arsene Wengeri befasoi lojtarët e Arsenalit pasi njoftoi se do të largohet nga posti i menaxherit në fund të këtij sezoni pas 22 vjetësh në krye të ekipit.

68-vjeçari që u bashkua me Arsenalin nga ekipi japonez Nagoya Grampus Eight në vitin 1996, befasoi lojtarët dhe stafin, duke u thënë se vendimi për largim ishte i menjëhershëm.

Deri më tani është raportuar se si zëvendësues i francezit mund të jetë Thomas Tuchel dhe Joachim Low, por bordi i klubit pëlqen Brendan Rodgersin, ish-menaxherin e Liverpoolit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test