Video ekskluzive: Pamje filmike nga Kosova në vitin 1933 - Bota Sot
Video ekskluzive: Pamje filmike nga Kosova në vitin 1933

Historia

E hënë, 22 tetor 2018

Video ekskluzive: Pamje filmike nga Kosova në vitin 1933

Më: 19 dhjetor 2017 Në ora: 23:21
Pamje filmike nga Kosova në vitin 1933

Për herë të parë publikohet një video të rrallë dhe unike e realizuar në vitin 1933, në qytetin e Pejës.

Pamjet e rralla filmike janë realizur nga disa studius gjerman të cilët kishin vizituar Kosovën, në vitin 1933. Në video shihet qyteti i Pejës, Gryka e Rugovës si dhe qendra apo tregu i Pejës në atë kohë.

Për më shumë shikojeni videon se si ishte Kosova në vitin 1933:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test