E pazakontë në Korçë, burri shkon në polici dhe kërkon ndihmë: Më dhunon gruaja! - Bota Sot
E pazakontë në Korçë, burri shkon në polici dhe kërkon ndihmë: Më dhunon gruaja!

Kronikë e zezë

E enjte, 18 tetor 2018

E pazakontë në Korçë, burri shkon në polici dhe kërkon ndihmë: Më dhunon gruaja!

Më: 11 janar 2018 Në ora: 09:34
Foto ilustrim

Një tjetër rast i dhunës në familje është shënuar në Korçë. Por, ndryshe nga rastet e tjera, këtë herë ka qenë burri ai që ka kërkuar ndihmën e policisë. Sipas asaj që bën të ditur policia, ka qenë 38-vjeçari me iniciale K. C., i cili ka kallëzuar penalisht gruan e tij, 33-vjeçare me iniciale M. C., pasi e akuzon për dhunë ndaj tij.

Burri mësohet se ka thënë në polici se është krejtësisht i pambrojtur përballë gruas që e dhunonte psikologjikisht.

Për këtë arsye, policia e Korçës ka kërkuar urdhër-mbrojtje për 38-vjeçarin si dhe ka nisur hetimet.

Në njoftimin e policisë thuhet se:

Më datë 09.01.2018, u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme për shtetasin K. C., 38 vjeç, pasi dyshohet se bashkëshortja M. C., 33 vjeç, ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj tij.

Materialet u referuan në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Korçë. Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006, “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test