Leposaviq: Gjenden mallra të kontrabanduara - Bota Sot
Leposaviq: Gjenden mallra të kontrabanduara

Kronikë e zezë

E shtunë, 20 tetor 2018

Leposaviq: Gjenden mallra të kontrabanduara

Më: 11 janar 2018 Në ora: 10:57
Ilustrim

Dje në fshatin Dren të Leposaviqit në ora 20:07, njësitë policore kanë gjetur mallrat ë kontrabanduar.

“Njësitë policore kanë ndaluar dy vetura me targa vendore të cilat i drejtonin dy të dyshuar meshkuj K/Shqiptarë dhe gjatë kontrollit në rimorkiot e veturave janë gjetur 400 copë pula për të cilat të dyshuarit nuk kishin dokumentacion përcjellës. Me urdhër të prokurorit malli i kontrabanduar si dhe automjetet janë dorëzuar njësisë së doganave”, thuhet në raportin policor 24 orësh.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test