Çfarë mjekre preferojnë femrat te meshkujt? - Bota Sot
Çfarë mjekre preferojnë femrat te meshkujt?

Life style

E premte, 19 tetor 2018

Çfarë mjekre preferojnë femrat te meshkujt?

Më: 12 qershor 2018 Në ora: 13:58
Ilustrim

Kur e hiqni tërë mjekrën, dukeni si adoleshent. Kur e lini të rritet, nuk dukeni edhe aq higjenik.

Ky është problem që i preokupon meshkujt anë e mbanë botës – secili brengoset se çfarë lloji të mjekrës e preferojnë femrat te një mashkull?

Shkenca, fatmirësisht, ka gjetur përgjigjen që iu nevojitet.

Sipas hulumtimeve, meshkujt me mjekër shumë të vogël (p.sh. prerje 0.5) duken më së shumti joshës, ndërkaq ata me mjekër të gjatë perceptohen si më burrërorë, më agresivë dhe më të pjekur.

Sidoqoftë, një gjë është e qartë: hidheni në bërllok briskun e rrojës pasi që heqja e plotë e mjekrës nuk preferohet aspak nga femrat.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test