Çorapet: A duhet t’i mbathni gjatë verës?! - Bota Sot
Çorapet: A duhet t’i mbathni gjatë verës?!

Life style

E martë, 25 shtator 2018

Çorapet: A duhet t’i mbathni gjatë verës?!

Më: 20 qershor 2018 Në ora: 18:27
Foto ilustrim

Me motin e nxehtë të stinës verore, është normale që shumë meshkuj të mos mbathin çorape shkaku i nxehtit.

Nga tani e deri në tetor, çorapet janë pjesë opsionale e gardërobës tuaj.

Por, çfarë mendojnë ekspertët për këtë çështje? A është më mirë ta shfrytëzoni mundësinë dhe të ecni zbathur apo t’i mbani këmbët të mbuluara?

A duhet të mbathni çorape?

Përgjigja e thjeshtë është PO! Nëse jeni duke mbathur këpucë të çfarëdo lloji, patjetër se duhet të mbathni edhe çorape.

Këmbët tuaja prodhojnë lagështi çdo ditë dhe nëse e lini atë lagështi të zhytet në këpucët tuaj, atëherë do të filloni të keni probleme me këmbë.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test