Gjendja e rrugëve në Maqedoni - Bota Sot
Gjendja e rrugëve në Maqedoni

Maqedonia

E shtunë, 20 tetor 2018

Gjendja e rrugëve në Maqedoni

Më: 6 janar 2018 Në ora: 10:32
Foto ilustrim

Komunikacioni në rrugët shtetërore zhvillohet në korsi të lagura.

Intenziteti i komunikacionit jashtë mjediseve urbane është mesatar, ndërsa në kalimet kufitare nga ana e Maqedonisë nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti.

Nga LAMM rekomandojnë vozitje të kujdesshme, përshtatje të shpejtësisë dhe respektim të sinjalizimeve rrugore.

Në disa rrugë është e mundur rëshqitja e tokës sidomos në akset: Koçani-Makedonska Kamenica-Dellçevë, Gostivar-Strazhë, Mavrovë-Dibër-Strugë, Demir Kapija-Udovë dhe Resnjë-Bukovë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test