Lansohet Galaxy A6 me disa karakteristika të S9 - Bota Sot
Lansohet Galaxy A6 me disa karakteristika të S9

Mobile

E shtunë, 20 tetor 2018

Lansohet Galaxy A6 me disa karakteristika të S9

Më: 3 korrik 2018 Në ora: 08:03
Galaxy A6

Samsung sapo ka njoftuar Galaxy A6, një telefon me çmim mesatar me disa nga veçoritë dhe karakteristikat që do të gjeni në Samsung Galaxy S9, si skanimi i fytyrës, Android Oreo dhe një ekran 18.5: 9 Super AMOLED.

Natyrisht, ekrani këtu nuk është aq i mprehtë, ose aq i madh, vjen në 5.6 inç dhe 720 x 1480, por megjithatë nuk do të paguani aq shumë për një Samsung Galaxy A6.

Telefoni gjithashtu ka një skanues të gjurmëve të gishtave të pasme, një kamerë 16MP f / 1.7 e pasme që supozohet se punon mirë në dritë të ulët dhe një aparat fotografik frontal me 16MP f / 1.9, i cili ka blicin e vet LED dhe ju lejon të shtoni selfie me Stickera AR.

Sa i përket fuqisë, jeni duke marrë 3GB RAM dhe një procesor octa-core 1.6GHz, 32GB hapësirë ruajtëse plus një vend kartelash microSD për të gjitha aplikacionet dhe mediat tuaja.

Bateria është 3.000mAh, e cila nuk është masive, por është një tjetër gjë që është në përputhje me Galaxy S9.

Sigurisht, pyetja e madhe është se sa do të kushtojë. Samsung nuk e ka zbuluar atë akoma, por ka thënë se do të vijë në Britani të Madhe këtë verë në ngjyrë të zezë, ari dhe livando, dhe disa dyqane tashmë e kanë listuar për rreth 260 funte, që do ta bënte atë pak më të lirë se Samsung Galaxy A8.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test