Vdes Fats Domino - Bota Sot
Vdes Fats Domino

Muzikë

E hënë, 24 shtator 2018

Vdes Fats Domino

Më: 26 tetor 2017 Në ora: 00:27
Fats Domino

Këngëtari legjendar, Fats Domino, është ndarë nga jeta në moshtën 89 vjeçare.

Domino vdiq në New Orleans, i rrethuar me miqtë dhe familjen, sipas bijës së tij.

Domino pati një karierë të bujshme, ndërkaq disa nga hitet e tij ishin edhe “Blueberry Hull”, “Ain’t That a Shame” dhe “I’m Walkin”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test