I hedhin birrë në fytyrë, gazetari vijon raportimin - Bota Sot
I hedhin birrë në fytyrë, gazetari vijon raportimin

Ndryshe

E martë, 23 tetor 2018

I hedhin birrë në fytyrë, gazetari vijon raportimin

Më: 15 korrik 2018 Në ora: 13:26
Lloyd Burr

Një gazetar di të tregojë gjithnjë profesionalizmin e tij. Ai që vërtetoi këtë ishte neozelandezi, Lloyd Burr, gazetar i televizionit “Newshub Europe”.

Gjithçka ndodhi pas ndeshjes mes Anglisë dhe Kroacisë, kur Burr po raportonte nga një “pub” plot me tifozë anglezë, të cilët ishin të zhgënjyer dhe të zemëruar pas eliminimit të “Tre Luanëve” në gjysmëfinale.

Në momentin që Lloyd Burr po raportonte atë çfarë po ndodhte, një tifoz i hodhi birrë në fytyrë, por gazetari e vijoi punën e tij, pavarësisht asaj që i ndodhi.

Pak çaste më vonë, ai u detyrua të ndërpresë lidhjen e tij të drejtpërdrejtë me studion televizive, për shkak të ndërhyrjes së një tifozi tjetër.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test