Z. Kryeministër, dorëhiqu sa të ka mbetë edhe pak fytyrë! - Bota Sot
Z. Kryeministër, dorëhiqu sa të ka mbetë edhe pak fytyrë!

Opinione

E hënë, 24 shtator 2018

Z. Kryeministër, dorëhiqu sa të ka mbetë edhe pak fytyrë!

Dr. Binak Maxharraj Nga Dr. Binak Maxharraj Më 23 janar 2018 Në ora: 12:26
Ramush Haradinaj

Kryeministër pas takimeve te shumëta më kriminelet e Mitrovicës së Veriut, pas dhënjës nga Qeveria që ti e drejton një minut heshtje për kriminelin O.Ivanoviq.

I bane “nderë” me një minut heshtje njeriut i cili ne natën midis 3 dhe 4 Mars te vitit 2000, vrau me dorën e vetë 49 shqiptar dhe po atë ditë i ndoqi mbi 150 familje shqiptare ne pjesën jugore të Mitrovicës qe sot e kësaj dite nuk mund te këthëhën në shtepit e tyre.

Por edhe për atë që ia këtheve shpinën miqve tane Amerikan, pa te cilet as qe e kishe ule bythën ne stolicën e Kryeministrit, po ku me dijte se ku do te ishe tashti,kurse si pezmatim ne sjelljet e tua me Amerikën ajo nuk ta dha vizën.

Për ate qe aq shumë te kish pa marrë malli me u ba Kryeministër sa qe ditën e pare kur u ule ne stolicën e Kryeministrit punën e parë që e bëre ia rrite vehtes rrogen 100% nga 1500 ne 3000 euro me te madhën ne rajon qe ishte e kundërligjëshme për çfarë me ligjin që do te nxirret këto ditë ti duhesh me ia këthy Qeveris diferencën për rritjën e rrogës.

Edhe për shume gjera tjera, e me një qeverisje te keqe z.Kryeministër nuk të ka mbetë as sy as faqe me nejtë ma aty, por puna me e mire qe te shpetosh edhe pakë fytyrën tende është e mira e mirës:

TË D O R Ë H I Q Ë SH

Sepse më të gjitha ato tourre që sa vite për tu bërë Kryeministër na zhgenjeve!

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test