Zef (Rrok) Gjokaj - Bota Sot
Zef (Rrok) Gjokaj

Perkujtime

E mërkurë, 17 tetor 2018

Zef (Rrok) Gjokaj

Më: 9 janar 2018 Në ora: 00:44
Zef (Rrok) Gjokaj

Kaluan Nëntëmbëdhjetë vite nga janari i vitit 1999, posa i mbushe te nëntëmbëdhjetat, Gjakpirësit serb ta shuan jetën mu ne lulen e rinisë.

Ti përqafove tokën e Kosovës mëmë qe aq shumë e deshe, gjaku yt i njomë u bë jehonë që u ngrit lartë në lapidaret e lirisë.

Ne vazhdojmë të jetojmë me mallin për ty po njëkohësisht jemi krenar që të patëm te tillë.

I përjetshëm do te mbetet kujtimi yt ne zemrat tona.

E përkujtojnë me mall nena Gjyla, vëllai Pren Gjokaj me bashkëshorten Floren dhe mbare familja nga Luzerni.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test