Nëse nuk paguhet tatimi në pronë në Prizren deri në fund të qershorit pason dënimi - Bota Sot
Nëse nuk paguhet tatimi në pronë në Prizren deri në fund të qershorit pason dënimi

Prizreni

E enjte, 15 nëntor 2018

Nëse nuk paguhet tatimi në pronë në Prizren deri në fund të qershorit pason dënimi

Më: 27 qershor 2018 Në ora: 07:22
Prizreni

Komuna e Prizrenit ka njoftuar të gjithë tatimpaguesit e Komunës së Prizrenit se pagesa e Tatimit në Pronë për këstin e parë të vitit 2018, do të përfundojë me 30 qershor.

“Me datën 1 korrik 2018, ashtu si parashihet me ligjin e Tatimit në Pronë nr. 03/L-204, do të aplikohet kamata dhe dënimi”, thuhet në njoftim.

Në mënyrë që mos të ndëshkohen qytetarët me kamatë dhe dënim, komuna e Prizrenit ka kërkuar që deri me 30 qershor të paguhet kësti i parë i borxhit të tatimit në pronë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test