Statuja e Krishtit lëviz kokën, besimtarët: Shenjë nga Zoti! - Bota Sot
Statuja e Krishtit lëviz kokën, besimtarët: Shenjë nga Zoti!

Religjion

E hënë, 22 tetor 2018

Statuja e Krishtit lëviz kokën, besimtarët: Shenjë nga Zoti!

Më: 17 dhjetor 2016 Në ora: 19:21
Pamje nga videoja

Një statujë e Jezusit është parë duke e lëvizur kokën gjatë një kortezhi katolik, duke bërë që disa besimtarë të besojnë se ishte shenjë nga Zoti.

Por shumë të tjerë besojnë se videoja – e incizuar në Meksikë – ishte një iluzion optik.

Koka e statujës së Krishtit mund të shihet duke lëvizur, dhe sytë e tij duket se hapen.

Shikojeni videon:

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test