Ky është ish-polici që u ekzekutua me bashkëjetuesen në makinë - Bota Sot
Ky është ish-polici që u ekzekutua me bashkëjetuesen në makinë

Shkodra

E diel, 21 tetor 2018

Ky është ish-polici që u ekzekutua me bashkëjetuesen në makinë

Më: 15 korrik 2018 Në ora: 09:46
Boran Y. Berçama që mbeti i vrarë së bashku me bashkëjetuesen e tij brenda makinës në qytetin e Shkodrës.

Ka dalë foto e 30-vjeçarit Boran Y. Berçama që mbeti i vrarë së bashku me bashkëjetuesen e tij brenda makinës në qytetin e Shkodrës.

30-vjeçari nuk njihej si person ploblematik gjatë kohës kur ka ushtruar detyrën e policit në komisariatin e policisë në Pukë. Ai eshtë i biri i kameramanit të televionit publik shqiptar per Shkodren.

Krimi i rëndë është shënuar mengjesin e sotshëm kur janë qëlluar me 25 plumba në makinë në oborrin e pallatit ku jetojnë dhe me makinë  ka qene edhe femija 1 vjeç.

Ekzekutimi i çiftit Bërçama ka ndodhur në hyrjen e pallatit të tyre në orët e para të mëngjesit të kësaj të diele, rreth orës 6:00. Kanë qenë fqinjët ata që kanë dëgjuar të shtënat dhe kanë lajm ëruar policinë. Ata kanë gjetur fëmijën e mitur në pjesën e pasme të makinës, të trembur, po fatmirësisht pa asnjë dëmtim.

Duke parë skenën e krimit dhe 25-gëzhojat e gjendura në vengjarje, përjahtohet çdo mundësi që të kemi të bëjmë me një krim në familje. Policia dyshon se një atentat i këtij lloji mund të ketë qenë i mirëmenduar, dhe autori apo autorët ta kenë pritur çiftin derisa të futen në hyrjen e pallatit, ku kanë vënë në zbatim dhe planin e tyre.

Boran Berçama mësohet se ka qenë ish-polic në Fushë Arrëz dhe kishte dhënë dorëheqjen nga policia para procesit të Vettingut.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test