Nesër fillon spërkatja kundër mushkonjave në Shkup - Bota Sot
Nesër fillon spërkatja kundër mushkonjave në Shkup

Shkupi

E enjte, 15 nëntor 2018

Nesër fillon spërkatja kundër mushkonjave në Shkup

Më: 2 korrik 2018 Në ora: 12:59
Ilustrim

Prej nesër e deri të shtunën, në periudhën ndërmjet orës 23 dhe orës 4 të mëngjesit, në Shkup do të zbatohet faza e parë e spërkatjes kundër mushkonjave.

Nëse kushtet e motit  nuk e lejojnë dezinfektimin e paraparë, procesi do të realizohet kur do të jenë kushtet e favorshme. 

Qyteti i Shkupit apelon që bletërritësit t'i ndërmarrin masat e nevojshme për mbrojtje të bletëve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test