Nuk ka më qetësi dhe diell, moti ndryshon këtë të enjte në mënyrë drastike - Bota Sot
Nuk ka më qetësi dhe diell, moti ndryshon këtë të enjte në mënyrë drastike

Shqipëria

E martë, 25 shtator 2018

Nuk ka më qetësi dhe diell, moti ndryshon këtë të enjte në mënyrë drastike

Më: 11 janar 2018 Në ora: 07:56
Ilustrim

Parashikimi i motit për këtë të enjte sjell dhe ndryshimet e para të motit në Shqipëri, pas thuajse një jave të ngrohtë në temperatura dhe pa reshjesh shiu.

Orët e para të ditës në Shqipëri mbeten me shira të dobët në zonat perëndimore ndërsa vranësira të dendura dhe reshje shiu e dëbore vijojnë ndikimin e tyre në zonat malore.

Gjatë mesditës reshjet lokalizohen në vijën kufitare Lindore duke lënë pjesën tjetër të Shqipërisë me kthjellime e vranësira të shpeshta. Pasditja dje orët vijuese do të mbeten në kushtet e kthjellimeve të shkurtra me vranësira të shpeshta në të gjithë territorin shqiptar.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do pësojnë rënie të lehtë gjatë mëngjesit, rënie që vijon më e ndjeshme në orët e mesditës.

Era do fryjë kryesisht mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Perëndimor ndërsa në det dallgëzimi forcohet në 3 ballë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test