Hansi, gjermani që ishte pjesëtar i UÇK-së, sot u bë me banesë të re - Bota Sot
Hansi, gjermani që ishte pjesëtar i UÇK-së, sot u bë me banesë të re

Sociale

E martë, 23 tetor 2018

Hansi, gjermani që ishte pjesëtar i UÇK-së, sot u bë me banesë të re

Më: 29 shtator 2017 Në ora: 20:04
Momenti kur pranoj banesen

Është gjerman dhe ish pjesëtar i UÇK-së, jeton në kushte të vështira, ndërsa sot u bë me banesë. Shoqata bamirëse “Jetimat e Ballkanit” u bën ndërmjetës që Hansi nga Gjermania sot të bëhet me banesë të re bashkë me familje.

Ai jeton me familjen e tij në Ferizaj dhe punon në FSK. Ai erdhi për të ndihmuar në luftën e fundit në Kosovë, ndërsa nuk është kthyer më në vendlindje.

Në fotot më poshtë gjeni momentin kur Hansi pranon çelësat e banesës së re./BS

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test