Kosova ju thërret: Një dekadë e një aventurë autentike - Bota Sot
Kosova ju thërret: Një dekadë e një aventurë autentike

Turizëm

E martë, 13 nëntor 2018

Kosova ju thërret: Një dekadë e një aventurë autentike

Më: 22 maj 2018 Në ora: 19:46
Bukuritë e Kosovës

“Për disa vitet e fundit, Kosova, e cila feston një dekadë pavarësie në 2018, ka rënë në buzë të radarëve për eksploruesit e njohur”, shkruan LonelyPlanet për Kosovën.

Nga shumë metra demografik dhe administrativ, ky komb në formë diamanti në zemër të gadishullit të Ballkanit është ende një i ri.

“Por arsyeja për popullaritetin e lulëzuar të vendit si një destinacion udhëtimi është i thjeshtë - udhëtimi i avionëve nga pothuajse kudo në Evropë i çon udhëtarët jashtë rrjetit tipik të turizmit dhe në një botë të re të përvojave të aventurës dhe kulturës të ushqyer nga shpirti i dukshëm i botës së vjetër “, shkruan LonelyPlanet një platformë elektronike që promovon vende turistike.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test