A po sjell ushqimi i pashëndetshëm depresion te adoleshentët? - Bota Sot
A po sjell ushqimi i pashëndetshëm depresion te adoleshentët?

Ushqime

E martë, 16 janar 2018

A po sjell ushqimi i pashëndetshëm depresion te adoleshentët?

Më: 19 dhjetor 2017 Në ora: 22:57
Ilustrim

Sodat dhe ushqimi shkatërrojnë zhvillimin e trurit duke i lënë të rinjtë me ankth.

Pijet energjetike dhe ushqimet e pashëndetshme dëmtojnë shëndetin mendor të adoleshentëve.

Shkalla e të rinjve të diagnostikuar me ankth dhe depresion ka rënë vitet e fundit.

Megjithatë, hulumtimet e reja nga Universiteti RMIT në Melburn kanë gjetur një tjetër fajtor për këtë dhë: pijet energjie dhe ushqimi jo i shëndetshëm.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test