Sulm me bombë në Somali, 11 të vdekur - Bota Sot
Sulm me bombë në Somali, 11 të vdekur

Afrika

Sulm me bombë në Somali, 11 të vdekur

Më: 4 shkurt 2019 Në ora: 12:05
Foto Ilustrim

Numri i të vdekurve në një sulm me bombë në një qendër tregtare në kryeqytetin e Somalisë të hënën është rritur në 11, thanë zyrtar të policia.

"Disa njerëz të vdekur u hoqën nga një ndërtesë e shkatërruar në skenë shpërthimi. Deri tani numri i të vdekurve është 11 civilë dhe 10 të tjerë janë plagosur ", tha Mohamed Hussein, oficer policie për Reuters.

Policia tha më parë se dy njerëz ishin vrarë, por që numri i të vdekurve do të mund te rritej.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...