Egjipti kërkon dënim me vdekje për dy murgjër mbi vrasjen e peshkopit - Bota Sot
Egjipti kërkon dënim me vdekje për dy murgjër mbi vrasjen e peshkopit

Afrika

Egjipti kërkon dënim me vdekje për dy murgjër mbi vrasjen e peshkopit

Më: 23 shkurt 2019 Në ora: 14:57
Foto

Një gjykatë egjiptiane të shtunën rekomandoi dënimin me vdekje për dy murgjit pasi ata u dënuan për vrasjen e një peshkopi në një manastir vitin e kaluar.

Gjykatësi e referoi rastin e Wael Saadit dhe Ramon Rasmi Mansour tek Mufti i Madh, autoriteti më i lartë mysliman i Egjiptit, i cili duhet të shqyrtojë të gjitha dënimet me vdekje dhe zakonisht i miraton ato. Mansour qau pas vendimit, tha një dëshmitar, shkruan Reuters.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...