Sudani në terr - Bota Sot
Sudani në terr

Afrika

Sudani në terr

Më: 7 prill 2019 Në ora: 18:15
Sudan

Një ndërprerje e përgjithshme e energjisë ka ndodhur në Sudan sot, njoftuan autoritetet e këtij shteti afrikan, transmeton Reuters.

Autoritetet nuk kanë shpjegim se si ka ardhur deri te mungesa e energjisë elektrike.

Inxhinierët dhe stafi teknik po përpiqen të rivendosin furnizimin e energjisë elektrike në vend dhe se më shumë informata do të sigurohen nga autoritetet më vonë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...