Gjarpërinjtë “pushtojnë” zyrën, Presidenti detyrohet të punojë nga shtëpia - Bota Sot
Gjarpërinjtë “pushtojnë” zyrën, Presidenti detyrohet të punojë nga shtëpia

Afrika

Gjarpërinjtë “pushtojnë” zyrën, Presidenti detyrohet të punojë nga shtëpia

Më: 19 prill 2019 Në ora: 18:57
Foto ilustrim

Presidenti i Liberisë, George Weah, është detyruar të largohet nga zyra e tij dhe të punojë në banesën private.

Shkak për këtë janë bërë dy gjarpërinj, që u gjetën në ndërtesën e Ministrisë së Punëve të Jashtme, aty ku ndodhet dhe vendi zyrtar i zyrës së punës së presidentit.

Nga ndërtesa është larguar i gjithë stafi, që pritet të kthehet më 22 prill.

Sekretari për shtyp, Smith Toby u shpreh:

Ky vendim është marrë për të larguar zvarranikët dhe rrëshqanorët nga ndërtesa. Ministria e Punëve të Jashtme pret zyrën e presidentit, kështu që bëri një memorandum të brendshëm duke i kërkuar stafit të qëndrojë në shtëpi derisa të pastrojnë ndërtesën.”

Image

Që prej vitit 2006, zyra e presidentit në Liberi është zhvendosur në Ministrinë e Punëve të Jashtme, pasi për shkak të një zjarri u dogj e gjithë zyra presidenciale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...