Afrika e Jugut, 13 të vdekur nga shembja e kishës - Bota Sot
Afrika e Jugut, 13 të vdekur nga shembja e kishës

Afrika

Afrika e Jugut, 13 të vdekur nga shembja e kishës

Më: 19 prill 2019 Në ora: 20:09
Foto

Së paku 13 persona kanë humbur jetën dhe nëntë të tjerë u lënduan rëndë në Afrikën e Jugut, pasi një pjesë e një kishe u shemb mbi ta gjatë lutjeve të natës, theksuan zyrtarët.

Zyrtarët e shërbimeve të emergjencës nxituan në vendin në qytetin bregdetar të Durbanit dhe transportuan të lënduarit në spitale.

“Morëm një thirrje të enjten në mbrëmje, se një pjesë e murit të kishës ishte shembur në kongregacion për shkak të shiut dhe erës së madhe”, tha Nomusa Dube-Ncube, një ministër provincial, për transmetuesin lokal Enca.

Autoritetet pritet të nisin një hetim për të konstatuar nëse ndërtesa e kishës ishte e strukturuar mirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...