Katër persona vdesin në protestat e Sudanit, ushtarakë thonë se nuk do të lejojnë 'kaosin' - Bota Sot
Katër persona vdesin në protestat e Sudanit, ushtarakë thonë se nuk do të lejojnë 'kaosin'

Afrika

Katër persona vdesin në protestat e Sudanit, ushtarakë thonë se nuk do të lejojnë 'kaosin'

Më: 14 maj 2019 Në ora: 10:34
Foto

Katër persona kanë vedekur në Sudan vonë të hënën në dhunën që shpërtheu pas një marrëveshjeje të tranzicionit politik midis opozitës kryesore dhe sunduesve ushtarakë, të cilët thanë se nuk do të lejonin që vendi të zbresë në "kaos", shkruan Reuters.

Një polic dhe tre protestues u vranë në Khartoum dhe shumë demonstrues të tjerë u plagosën, tha televizioni shtetëror. Shpërthimi i rëndë u dëgjua në kryeqytet vonë në mbrëmje, por Reuters nuk mund të konfirmonte menjëherë shkallën e viktimave apo që shkaktoi dhunën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...