A mund të ketë demokraci në Sudan? - Bota Sot
A mund të ketë demokraci në Sudan?

Afrika

A mund të ketë demokraci në Sudan?

Më: 14 qershor 2019 Në ora: 12:13
Ilustrim

Ish-presidenti i Sudanit, Omar al-Bashir, mund të jetë përmbysur, por regjimi i tij vazhdon të mbetet në pushtet dhe lufta për ndryshime të vërteta duket e gjatë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat