OKB: Nëse koronavirusi përhapet në Afrikë, do të shkaktojë miliona vdekje

Afrika

OKB: Nëse koronavirusi përhapet në Afrikë, do të shkaktojë miliona vdekje

Më: 28 mars 2020 Në ora: 15:23
Foto ilustrim

“Koronavirusi mund të shkaktojë miliona vdekje nëse përhapet në Afrikë”., kështu ka deklaruar OKB.

Kjo pasi kontinenti nuk i ka kapacitetet për ta përballuar një situatë të tillë.

Rastet në Afrikë janë rritur me shpejtësi, ndërsa në kontinet janë konfirmuar edhe vdekjet e para.

Ndërkohë epiqendra e virusit është bërë Europa dhe SHBA, me këtë të fundit që ka numrin më të madh të rasteve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat