Një stuhie “apokaliptike” ka pushtuar qytetin, dalin pamjet e frikshme - Bota Sot
Një stuhie “apokaliptike” ka pushtuar qytetin, dalin pamjet e frikshme

Afrika

Një stuhie “apokaliptike” ka pushtuar qytetin, dalin pamjet e frikshme

Më: 7 maj 2020 Në ora: 15:23
Stuhia

Një stuhi e madhe rërë ka përfshirë disa rajone të Afrikës Perëndimore ditën e hënë. Një video që tregon këtë moment të frikshëm është bërë virale edhe në rrjetet sociale.

Nga pamjet e shkëputura shihet një pluhur i kuqërremtë i cili ka mbuluar shtëpitë dhe ndërtesat e zonës.

Qytetarët e kanë përshkruar këtë stuhi rëre 'apokaliptike'.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat