​162 të vdekur nga rrëshqitja e dheut në Myanmar

Afrika

​162 të vdekur nga rrëshqitja e dheut në Myanmar

Më: 2 korrik 2020 Në ora: 18:09
Myanmar

Të paktën 162 njerëz humbën jetën sot në një rrëshqitje në tokë në një minierë lodh në Myanmarin verior, thanë zyrtarët.

Shërbimi zjarrfikës, i cili koordinon shërbimet e shpëtimit dhe të gjatë të urgjencës, njoftoi se 162 trupa të pajetë janë tërhequr nga miniera 12 orë pas aksidentit të këtij mëngjesi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat