Zjarri iu merr jetën 20 fëmijëve në një shkollë

Afrika

Zjarri iu merr jetën 20 fëmijëve në një shkollë

Më: 14 prill 2021 Në ora: 20:02
Niamey

Të paktën 20 fëmijë humbën jetën si pasojë e një zjarri që përfshiu një shkollë në kryeqytetin Niamey të Nigerit.

Zjarri nisi në orët e pasdites kur në klasa kishte ende shumë nxënës, një pjesë e të cilëve mbetën të bllokuar për shkak të flakëve.

Sipas një zyrtari të arsimit, flakët përfshinë dhe derën e shkollës duke e bërë të pamundur që nxënësit të dilnin prej atje.

Shkolla pothuajse u shkatërrua dhe autoritetet kanë nisur një hetim për të nxjerrë shkaqet e kësaj ngjarje të rëndë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat