Vala e tretë e Covid në Afrikë

Afrika

Vala e tretë e Covid në Afrikë

Më: 11 qershor 2021 Në ora: 08:49
Ilustrim

Afrika e Jugut është përfshirë nga vala e tretë e Covid-19.

Vendi regjistroi 9,149 raste në 24 orë duke çuar numrin e përgjithshëm në 1.7 milion që nga fillimi i pandemisë.

Vendi ka regjistruar  57,410.

Afrika e Jugut është rajoni më i prekur , me rreth 34% të rasteve totale dhe rreth 43% të viktimave ndërsa vendi po lufton për të rritur fushatën e vaksinimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat