Algjeria do të prodhojë vaksinën kineze Sinovac

Afrika

Algjeria do të prodhojë vaksinën kineze Sinovac

Më: 25 korrik 2021 Në ora: 07:50
Ilustrim

Algjeria do të prodhojë vaksinën kineze Sinovac.

Lajmi u njoftua nga Ministria e Industrisë Farmaceutike.

Ndërsa vendi më i populluar në Magredb po përballet më një rifillim të pandemisë.

Ndërkohë ekspertët kineze kanë inspektuar pajisjet dhe materialet dhe prodhimit të Sinovax në të fabrikë të grupit farmaceutik shtetëror Saidal në Konstandin

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat